Frm Haylaz - Portal
Sitemize Hoşgeldiniz !

Sitemiz Hakkında Kısa Bir Bilgi ;

1-Sitemiz Eğlence ve Paylaşıma Yöneliktir !
2-Sitede Yetki Almak İçin Paylaşım Gereklidir !
3-Sitemizde Hack Bölümü Bulunmaktadır !
4-Sitemiz MahseriTurk.Com Sponsorluğundadır !
5-Sitemiz Sizlerin ve Biz Yönetici Ekibinin Paylaşımlarıyla FrmHaylaz.Net Olarak Yayına Geçecektir !
6-Sitemizde Sigara İçmek Yasaktır ! Sigara İçmenin Cezası 500 Konudur !

Teşekkürler.......
Frm Haylaz - Portal
Sitemize Hoşgeldiniz !

Sitemiz Hakkında Kısa Bir Bilgi ;

1-Sitemiz Eğlence ve Paylaşıma Yöneliktir !
2-Sitede Yetki Almak İçin Paylaşım Gereklidir !
3-Sitemizde Hack Bölümü Bulunmaktadır !
4-Sitemiz MahseriTurk.Com Sponsorluğundadır !
5-Sitemiz Sizlerin ve Biz Yönetici Ekibinin Paylaşımlarıyla FrmHaylaz.Net Olarak Yayına Geçecektir !
6-Sitemizde Sigara İçmek Yasaktır ! Sigara İçmenin Cezası 500 Konudur !

Teşekkürler.......
Frm Haylaz - Portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Frm Haylaz - Portal

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İmama üç katı maaş verdim, cami derneği başkanına anında saldırdı

YazarMesaj
gidenyol
Özel Üye
Özel Üye
gidenyol

İmama üç katı maaş verdim, cami derneği başkanına anında saldırdı 78979810
Tecrübe : 4524
Teşekkür Sayısı : 3

İmama üç katı maaş verdim, cami derneği başkanına anında saldırdı Empty
MesajKonu: İmama üç katı maaş verdim, cami derneği başkanına anında saldırdı   İmama üç katı maaş verdim, cami derneği başkanına anında saldırdı Icon_minitimeÇarş. Tem. 15, 2009 4:53 pm

ŞİRKETİNİN merkezi İstanbul’da olan tekstil sektöründen bir işadamının kapısını bundan 8-10 yıl önce evinin bulunduğu bölgedeki cami yaptırma derneğinin temsilcileri çaldı:

Camimiz için yardım bekliyoruz.

- Yardım ederim ama size bir önerim var. Tüm masraflar benden olsun, camiye babamın adını verin.

Söz konusu cami yaptırma derneğinin başında Türk iş dünyasının örgütlerinde görev yapmış, daha sonra siyasete girip, bakan da olmuş bir işadamı vardı. Dernek yönetimi konuyu tartıştı, sonucu muhatap işadamına bildirdi:

Camiyi yaptırın, babanızın adını memnuniyetle koyarız.

Tekstilci işadamı özel projeler yaptırdı, tarihi çizgiler içeren tarzda mimariyle camiyi tamamladı. Babasının adını bir mermere özenle yazdırdı. Sıra caminin açılışına gelmişti. Açılıştan önceki akşam programı konuşmak üzere cami yaptırma derneğinin yolunu tuttu. Dernek merkezine girdiğinde gözlerine inanamadı. Cami yaptırma derneği başkanı, kendi yakınlarının adının yazılı olduğu bir tabela hazırlamıştı:

Sayın başkan, bu tabela nedir?

- Camiye benim yakınlarımın adını vereceğiz.

Camiyi ben yaptırdım, babamın adı olacak. Böyle konuşmuştuk.

- Öyle ama ben tabelayı hazırlattım...

Camiyi yaptıran işadamı sinirlerine hakim olamadı, dernek başkanının yakınlarının adının bulunduğu tabelaya tekmeyi koydu: "Buna müsaade etmem."

Derneğin diğer yöneticileriyle görüşen işadamı, sonunda o gece camiye babasının adını yazdırdı. Aradan bir süre geçti, dernek başkanıyla, camiyi yaptıran işadamı arasında "imam kavgası" çıktı. Camiye atanacak imam konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı’yla, İstanbul Müftülüğü’yle irtibata geçen dernek başkanı, kendi belirlediği kişiyi istedi. Camiyi yaptıran işadamı itiraz etti:

Günahını almayayım ama bu imamı gözüm tutmadı.

Dernek başkanı, camiyi yaptıran işadamının itirazını dikkate almadı, istediği imam atandı. İşadamı, itiraz ettiği imamın karakterini ortaya koymaya kararlıydı. İmama, kendi cebinden her ay maaşının üç katı kadar para vermeye başladı. Ekstra maaşı alan imam, vaazlarında cami yaptırma derneği başkanına yüklendi.

Atanması için uğraştığı imamın kendisi hakkında ileri geri konuştuğunu duyan dernek başkanı, anında operasyon başlattı. Kısa sürede o camiden uzaklaştırdı. Camiyi yaptıran işadamı cebinden maaş vermiş ama imamın karakterini de ortaya koymuştu. Dernek başkanı da yanıtını almıştı.

8-10 yıl önce yaşanan bu olayı, geçenlerde camiyi yaptıran işadamından tesadüfen dinledim... Ramazanın ilk günü sizlerle paylaşmak istedim... Çünkü, öyküden çıkaracak önemli dersler var...

Hayırlı ramazanlar...

Vahap Munyar

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İki Maaş